Jesteś tutaj: Glinyceramiczne.pl / Gliny

 

Prezentujemy Państwu szeroką ofertę mas ceramicznych firmy Valentine Clays. Firma Valentine Clays działa na rynku od kilkudziesięciu lat, jest producentem i jednym z głównych światowych dostawców gliny. Ma swoją siedzibę w samym sercu Staffordshire w Anglii, w regionie o ceramicznych tradycjach sięgających XVIII wieku, kiedy to powstały pierwsze manufaktury Wedgwooda, Mintona, i Spode’a.

 
Prezentowana oferta zawiera gliny niskowypałowe: terakotę i fajans (earthenware), glinę kamionkową (stoneware), gliny specjalistyczne o różnym przeznaczeniu i różnych zakresach wypału: do raku, wypalania redukcyjnego, wielkoformatowych prac rzeźbiarskich i architektonicznych, oraz zasługujące na szczególną uwagę znane na całym świecie masy porcelanowe: Ming, porcelanę kostną Bone China, Parian, Royal czy Glacier.
 
Oferta Valentine Clays cieszy się od wielu lat uznaniem wielu artystów ceramików, są wśród nich: Steve Harrison www.steveharrison.co.uk, Peter Beard www.peterbeard.co.uk, czy Jim Robison www.jimrobison.co.uk, znani w Polsce z publikacji „Podręcznik ceramika” Steve’a Mattisona czy „Praktyczny poradnik ceramika” Josie Warszaw. Ich współpraca z Valentine Clays zaowocowała powstaniem mas według ich potrzeb, sugestii i indywidualnych receptur, a nazwane ich imieniem są dostępne w naszej ofercie.
 
 
Serdecznie zapraszamy!